Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Cewice

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Uchwała Nr XVIII/138/04 w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Cewice dla terenu odzysku i unieszkodliwiania odpadów w obrębie ewidencyjnym Oskowo


Uchwała nr XVIII/138/04 z dnia 26 sierpnia 2004

Rady Gminy Cewice

w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Cewice dla terenu odzysku i unieszkodliwiania odpadów w obrębie ewidencyjnym Oskowo

Na podstawie: art. 18 ust. 2, pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 oraz z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984 i Nr 153, poz. 1271) oraz art. 20 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.),

Rada Gminy Cewice

uchwala

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Cewice dla terenu odzysku i unieszkodliwiania odpadów w obrębie ewidencyjnym Oskowo, zwany dalej planem.

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1

Granice planu obejmują obszar działek nr: 105/2, 105/3, 110/3, 110/6, 110/8, 110/9, 110/10, 110/11, 110/16 oraz części działek nr: 59, 105/4, 107, 110/17, 220/2L, 221/L, 228L, 229L, 230/L, 231/1L, wszystkie w obrębie ewidencyjnym Oskowo, w gminie Cewice o łącznej powierzchni 123,9 ha, przeznaczone na cele odzysku i unieszkodliwiania odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, użytkowania rolnego oraz zalesień.

§ 2

Ustalenia planu zawarte są w treści Uchwały oraz na rysunku pn. „Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Cewice dla terenu odzysku i unieszkodliwianie odpadów w obrębie ewidencyjnym Oskowo”, wykonanym na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:5000, stanowiącym załącznik nr 1 do Uchwały.

§ 3

Na rysunku, o którym mowa w § 2, następujące oznaczenia graficzne są obowiązującymi ustaleniami planu:

  • granice opracowania planu,

  • linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach,

  • granice obszaru wymagającego rekultywacji,

  • nasadzenia zieleni izolacyjnej

  • symbole cyfrowo-literowe terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi.

§ 4

Ilekroć w uchwale jest mowa o:

  1. istniejącym wysypisku - rozumie się przez to teren, na którym dotychczas gromadzone są odpady,

  2. odpadach komunalnych - rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych, a także odpady pochodzące od innych wytwórców, podobne - ze względu na swój charakter lub skład, do powstających w gospodarstwach domowych, które nie zawierają odpadów niebezpiecznych,

  3. składowisku odpadów - rozumie się przez to obiekt budowlany, przeznaczony do składowania odpadów,

  4. składowisko odpadów komunalnych - rozumie się przez to składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, w rozumieniu ustawy o odpadach,

  5. odzysku odpadów - rozumie się przez to wszelkie działania nie stwarzające zagrożenia dla życia, zdrowia ludzi lub dla środowiska, polegające na wykorzystaniu odpadów w całości lub w części, lub prowadzące do odzyskania z odpadów substancji, materiałów lub energii i ich wykorzystania,

  6. unieszkodliwianiu odpadów - rozumie się przez to poddanie odpadów procesom przekształceń biologicznych, fizycznych lub chemicznych, w celu doprowadzenia ich do stanu, który nie stwarza zagrożenia dla życia, zdrowia ludzi lub dla środowiska, z wyłączeniem technologii spalania.

  7. zieleni izolacyjnej - rozumie się przez to zieleń o piętrowym układzie, złożoną z gatunków drzew, krzewów odpornych na zanieczyszczenia i pochłaniających zanieczyszczenia, z istotnym udziałem gatunków drzew i krzewów iglastych, kolczastych, które mogą zatrzymać unoszone przez wiatr odpady lekkie.

  8. pasie przeciwpożarowym - rozumie się przez to pas terenu oczyszczony do warstwy mineralnej.

Rozdział 2

Ustalenia dla terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi

§ 5

Ustala się podział obszaru objętego planem na 10 terenów oznaczonych symbolami cyfrowo-literowymi, wydzielonych liniami rozgraniczającymi.

  • 2 tereny infrastruktury, oznaczone symbolami O i PT

  • 4 tereny leśne, oznaczone symbolem ZL

  • 1 teren upraw rolnych, oznaczony symbolem R

  • 3 tereny komunikacji, oznaczone symbolem KD

  1. Ustalenia obowiązujące w całym obszaru planu

  1. w zakresie ochrony i kształtowania ładu przestrzennego - nie dotyczy

  2. w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury:

    1. Odnalezione podczas robót przedmioty i obiekty o cechach zabytku należy zabezpieczyć, powiadamiając jednocześnie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub najbliższą placówkę muzealną.

  1. w zakresie kształtowania przestrzeni publicznych - nie dotyczy

  2. zasady i warunki podziału i scalania i podziału nieruchomości - nie ustala się

  1. Teren oznaczony symbolem 1O o powierzchni ok.25,1 ha. Dla terenu ustala się:

  1. przeznaczenie: Teren infrastruktury - odzysku i unieszkodliwiania odpadów.

  2. w zakresie ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

  1. Na terenie prowadzony będzie odzysk oraz unieszkodliwiania wyłącznie odpadów komunalnych i podobnych do komunalnych. Nie dopuszcza się przyjmowania i unieszkodliwiania odpadów zaliczanych do niebezpiecznych.

  2. Powierzchnię terenu należy skutecznie zabezpieczyć przed migracją zanieczyszczeń do wód podziemnych.

  3. Należy zastosować najlepsze dostępne rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne, które ograniczą obszar wpływu przedsięwzięcia do granic obszaru objętego planem.

  4. Wzdłuż ogrodzenia wprowadzić pas zieleni izolacyjnej o szerokości minimum 30,0 m, jak na rysunku planu (załącznik nr 1)

  5. Zachować pas przeciwpożarowy o szerokości minimum 4,0 m. od strony terenu 3ZL pomiędzy pasem zieleni izolacyjnej, a ogrodzeniem,

  6. Ująć i wykorzystać gospodarczo powstający biogaz.

  7. Obiekty i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi wyposażyć w techniczne środki ochrony przed uciążliwościami związanymi z prowadzoną w granicach terenu działalnością.

  8. Zdjętą ziemię urodzajną i masy ziemne z korytowania dróg i wykopów fundamentowych zagospodarowywać w granicach planu, a ewentualny nadmiar wywozić w miejsce uzgodnione z Urzędem Gminy w Cewicach.

  9. Sukcesywnie, po zakończeniu eksploatacji kolejnych fragmentów składowiska, teren rekultywować dla użytkowania leśnego.

  1. w zakresie kształtowania zabudowy:

  1. Nieprzekraczalna wysokość budynków i pozostałych naziemnych obiektów budowlanych - 7,0 m.

  2. Dachy na budynkach dwuspadowe symetryczne.

  3. Obowiązkowo należy określić geotechniczne warunki posadowienia projektowanych obiektów

  1. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Na terenie zostanie zrealizowane składowisko odpadów komunalnych wraz z kompleksem niezbędnych dla jego funkcjonowania budynków, budowli i urządzeń zaplecza techniczno-gospodarczego i administracyjno-socjalnego, sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, dróg technologicznych, stałych dróg pożarowych, placów manewrowo - składowych i dla postoju pojazdów, urządzeń do monitorowania środowiska. Szczegółowe rozmieszczenie urządzeń określi projekt technologiczny wraz z projektem zagospodarowania terenu.

  2. Teren należy ogrodzić trwałym ogrodzeniem o wysokości minimum 2,0 m.

  3. Teren istniejącego wysypiska doprowadzić do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami.

    1. w zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

  1. Obsługa komunikacyjna odbywać się będzie drogami lokalnymi, projektowanymi na terenach 02KD i 03KD do istniejącej drogi wojewódzkiej na terenie 01KD

  2. Zaopatrzenie w wodę - planowaną do rozbudowy w granicach terenu 2PT siecią wodociągową włączoną do wodociągu wiejskiego wsi Oskowo. Zaopatrzenie w wodę w warunkach specjalnych - z ujęcia wody w Cewicach.

  3. Odprowadzanie ścieków socjalno-gospodarczych, wód opadowych z powierzchni szczelnych oraz odcieków z terenu - po wstępnym oczyszczeniu, bądź bezpośrednio systemem kanalizacji sanitarnej planowanym do budowy w terenie 2PT na oczyszczalnię ścieków w Oskowie, Cewicach lub Lęborku.

  4. Zabezpieczyć teren składowiska przed wodami opadowymi spływającymi z powierzchni zlewni poprzez system obwałowań i rowów opaskowych, odprowadzający je poza teren składowiska.

  5. Zaopatrzenie obiektów w ciepło z indywidualnej kotłowni, wykorzystującej do spalania paliwa ekologiczne np. gaz płynny, olej opałowy lekki - docelowo pozyskiwany biogaz.

  6. Zaopatrzenie w energię elektryczną z istniejącej linii elektroenergetycznej 15kV, przebiegającą po terenie 2PT, za pośrednictwem stacji transformatorowej planowanej w granicach terenu.

  7. Oświetlenie terenu i obiektów należy zaprojektować w sposób umożliwiający szybkie przystosowanie dla potrzeb obrony cywilnej.

  1. Teren oznaczony symbolem 2PT o powierzchni ok.0,7 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren infrastruktury - pasa technicznego dla przebiegu sieci

    2. w zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

  1. Pozostawić do dalszej eksploatacji istniejącą linię elektroenergetyczną 15kV.

  2. Zrealizować wodociąg i kolektor kanalizacyjny do wsi Oskowo

  3. Szerokość terenu 20,0 m w liniach rozgraniczających, jak na rysunku planu (załącznik nr 1)

  4. Zagospodarowanie winno umożliwiać obsługę awaryjną i eksploatacyjną sieci.

  1. Teren oznaczony symbolem 3ZL o powierzchni ok.48,0 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren leśny;

    2. w zakresie ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

  1. Pozostający w granicach terenu fragment istniejącego wysypiska na działce 110/3 należy zrekultywować w kierunku leśnym.

      1. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Zakaz zabudowy na terenie. Zakaz dotyczy również obiektów dla potrzeb gospodarki leśnej, parkingów i urządzeń turystycznych

  2. Teren w granicach działek nr 110/16 i 110/17 zalesić

  1. w zakresie tymczasowego użytkowania terenów:

  1. Dopuszcza się tymczasowe wykorzystanie drogi leśnej przebiegającej od drogi wojewódzkiej przez teren działki nr 229L dla obsługi istniejącego wysypiska, do czasu realizacji planowanych dróg lokalnych i dojazdowych.

  2. Po zamknięciu dojazdu do wysypiska, istniejącą nawierzchnię z płyt rozebrać.

  1. Teren oznaczony symbolem 4ZL o powierzchni ok.8,4 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren leśny;

    2. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Zakaz zabudowy na terenie.

  1. Teren oznaczony symbolem 5ZL o powierzchni ok.16,5 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren leśny;

    2. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Zakaz zabudowy na terenie. Zakaz dotyczy również obiektów dla potrzeb gospodarki leśnej, parkingów i urządzeń turystycznych

  2. Teren w granicach działki nr 105/4 zalesić

  1. Teren oznaczony symbolem 6ZL o powierzchni ok.6,9 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren leśny;

    2. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Ustala się zakaz zabudowy na terenie. Zakaz dotyczy również obiektów dla potrzeb gospodarki leśnej, parkingów i urządzeń turystycznych.

  2. Teren w granicach działki nr 105/4 zalesić.

  1. Teren oznaczony symbolem 7R o powierzchni ok.14,2 ha. Dla terenu ustala się:

  1. przeznaczenie: Teren upraw rolnych;

  2. w zakresie zagospodarowania i użytkowania terenu:

  1. Zakaz zabudowy na terenie

  2. Nie dopuszcza się prowadzenia upraw sadowniczych i warzywniczych oraz lokalizowania ogrodów działkowych.

  1. Teren oznaczony symbolem 01KD, o powierzchni ok.2,5 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren komunikacji - istniejąca droga wojewódzka nr 212

    2. w zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

  1. Pozostawia się do dalszej eksploatacji drogę w istniejących liniach rozgraniczających

  1. Teren oznaczony symbolem 02KD, o powierzchni ok.1,3 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren komunikacji - drogi lokalnej

    2. w zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

  1. Szerokość drogi 15,0 m w liniach rozgraniczających, jak na rysunku planu (załącznik nr 1)

  2. Minimalna szerokość jezdni 7,0 m

  3. Włączenie do drogi wojewódzkiej przez skrzyżowanie zwykłe o kącie bliskim 900.

  4. Dostosować skrzyżowania projektowanej drogi lokalnej z drogą wojewódzką do parametrów odpowiadających obowiązującym przepisom, przed przystąpieniem do zainwestowania terenu odzysku i unieszkodliwiania odpadów.

  1. w zakresie ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

  1. Ograniczenie do niezbędnego minimum wycinek istniejącego drzewostanu.

  1. Teren oznaczony symbolem 03KD, o powierzchni ok.0,3 ha. Dla terenu ustala się:

    1. przeznaczenie: Teren komunikacji - drogi dojazdowej

    2. w zakresie modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej:

  1. Szerokość drogi 12,0 m w liniach rozgraniczających, jak na rysunku planu (załącznik nr 1)

  2. Minimalna szerokość jezdni 7,0 m

  3. Włączenie do drogi lokalnej na terenie 02KD poprzez skrzyżowanie zwykłe o kącie 900.

Rozdział 3

Ustalenia końcowe

§ 6

  1. Przeznacza się na cele nierolnicze i nieleśne grunty rolne wytworzone z gleb pochodzenia mineralnego:

  1. 23,93 ha użytków rolnych, w tym: klasy IV - 20,00 ha i kl. V - 3,76 ha, drogi dojazdowe do gruntów rolnych - 0,17 ha

  2. 0,55 ha gruntów leśnych, w tym 0,2 ha terenów różnych

    1. Przeznacza się do zalesienia grunty rolne o powierzchni 20,43 ha, w tym kl. IV - 13,59 ha i kl. V - 6,58 ha, drogi dojazdowe do gruntów rolnych - 0,26 ha.

§ 7

Inwestycje z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy zostaną wykonane i sfinansowane przez podmiot zarządzający terenem odzysku i unieszkodliwiania odpadów..

§ 8

Ustala się stawkę w wysokości 0%, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości.

§ 9

Uchwała obowiązuje po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Zalacznik do Uchwaly Nr XVIII-138-04.JPG (JPG, 449.06Kb) 2004-10-15 13:22:51 305
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Justyna Woźniak

Data wytworzenia:
15 paź 2004

Osoba dodająca informacje

Justyna Woźniak

Data publikacji:
15 paź 2004, godz. 13:22

Osoba aktualizująca informacje

Justyna Woźniak

Data aktualizacji:
15 paź 2004, godz. 13:22